ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10704460
*
nr 1070 4460
Spegel
Barockstil, Mässing, 70x40
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 19:08:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 18:57:45
1
100 kr
16/11 22:51:51
2
150 kr
18/11 16:30:59
3
200 kr
21/11 18:13:42
4
Vinnande bud
21/11 18:16:15
3
300 kr
21/11 18:16:15
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil metall mässing spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1070 4460
Spegel
Barockstil, Mässing, 70x40
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 18:57:45 | 1 | 100 kr |
16/11 22:51:51 | 2 | 150 kr |
18/11 16:30:59 | 3 | 200 kr |
21/11 18:13:42 | 4 | Vinnande bud |
21/11 18:16:15 | 3 | 300 kr |
21/11 18:16:15 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil metall mässing spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45